טכנולוגיה זו מתבססת על שינוי תפוקה וחיסכון באנרגיה שהנם החידוש והעתיד של תחום מיזוג האוויר.
לאחר ששיטת המזגנים המפוצלים מילאה אחר הציפיות עברו לשלב הבא והוא שימוש ביחידה חיצונית אחת "יחידת עיבוי" שיכולה לשרת מספר חללים אותם רוצים לקרר או לחמם.

מערכות מולטי אינוורטר הינן מערכות מיזוג אוויר המאפשרות לחבר יחידה אחת חיצונית לעד 9 יחידות פנימיות. פתרון מושלם למיזוג הבית תוך חיסכון בחשמל, מקום למנועים ושליטה עצמאית נפרדת לכל חדר.  אותה "יחידת עיבוי" חיצונית יודעת לשנות תפוקה בהתאם לדרישות הבית ובכך יוצרת חסכון משמעותי באנרגיה, כלומר, אם היחידה מחוברת לארבעה מאיידים פנימיים והופעלו בתוך הבית רק שניים מהם, אז המעבה יעבוד בתפוקת חשמל של שני מאיידים ולא של כל הארבעה מאיידים .

יתרונות המערכת

  • ביחידות האלה ישנו ניצול משמעותי של מקום ליחידת עיבוי אחת בלבד במקום ארבעה או חמישה יחידות עיבוי.
  • יחידות אלו חסכוניות מאוד בצריכת החשמל שלהם.
  • מגוון היחידות והיצרנים במערכות אלה גדול מאוד. היחידות הפנימיות מתחילות בתפוקות קטנות לחללים קטנים ועולות לתפוקות גבוהות מאוד  לחללים גדולים .
  • ניתן לקבל יחידות פנימיות ממגוון רחב-  יחידות עיליות, רצפתיות ,נסתרות ,יחידות מסוג קסטה בהתאם לדרישות העיצוב של הבית.

על מנת לתכנן נכון מערכת מולטי אינוורטר רב מאיידי יש לקחת בחשבון מספר לא מועט של פרמטרים שייקבעו את יעילות השימוש בה ולהיוועץ עם איש מקצוע מוסמך בעת בחירת הציוד.

להמשך קריאה על תכנון המערכת לחץ.

שתפו אותנוEmail this to someoneShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Tumblr