מזגן עילי, מיני מרכזי, רצפתי ומה שבניהם

מגוון היחידות הפנימיות וההיצע הגדול כיום בשוק ,כמו כן מספר היבואנים הגדול מספק לנו יכולת בחירה רחבה לסוגי היחידות הפנימיות שברצוננו לרכש.לכל יחידה יש אפשרות מיקום מתאימה.

מזגן עילי, מיני מרכזי, רצפתי ומה שבניהם

בשוק קיימים סוגים שונים של יחידות פנים כדלהלן:

יחידות עילות – הנם יחידות מאייד גלויות לעין כאשר פיזור האויר הנו מלמעלה למטה,ניתן להשיגם כיחידות מעוצבות עם צגים בולטים לחיווי טמפרטורות או אחרים עם כיסוי חלק.ניתן לקבל יחידות בצבעים מגוונים ודוגמאות שונות.

יש חשיבות רבה למיקום היחידות העיליות בתכנון מראש,האם להתקין קרוב לתקרה? יש לוודא שפיזור האוויר יהיה נכון לתנאי החדר. לדוגמא חדרי שינה, השליטה עליהם מתבצעת ע"י שלט רחוק או תרמוסטט חדר.

יחידות רצפתיות גלויות- הנם יחידות שפיזור האוויר שלהם מלמטה באופן ישיר לחדר.

למעשה יחידות רצפתיות גלויות מעטות כיום בחברות ורוב התכנונים מתבצעים לסוגים האחרים של היחידות ולא ליחידות רצפתיות גלויות, אך יש מקומות בהם אין אפשרויות אחרות למיקום יחידות אחרות לדוגמא : חדרים בעליות גג או מקומות בהם שטח הקיר תפוס בחלקו העליון ומכאן נדרש הצורך לתכנן את היחידות הנ"ל.

בבתי ספר לדוגמא ניתן לראות יחידות רצפתיות שנמצאות בחצי גובה הקיר אך הם כמות האוויר הגדולה שמסופקת באופן ישיר לחדר הם מבצעות את העבודה כהלכה. השליטה עליהם מתבצעת ע"י שלט רחוק או טרמוסטט חדר.

יחידות נסתרות – הנם יחידות ללא כיסוי שניתן למקם אותם בתקרה ולכסות אותם בכיסוי גבס או תקרות פריקות,בעיקר השימוש הוא לפיזור אויר של מספר חדרים בעזרת מרכזיה ומערכת תעלות לחדרים,אך ניתן גם למצוא יחידות קטנות עם פיזור אויר ישיר לחדר אחד בלבד . השליטה עליהם מתבצעת ע"י שלט רחוק או טרמוסטט חדר.

מה שבניהם – בין יחידות מפוצלות רגילות קיימת צנרת מקשרת בה עובר הקרר לפעולת המערכת,יש לוודא בידוד נכון לפי ההוראות של היצרן למניעת היווצרות הזעות או טיפטופ ימיים .בנוסף יש לוודא שכבלי החשמל והמידע יהיו בדיוק לפי ההנחיות בלי לותר על אף חוט.

ביחידות מיני מרכזי כאשר הפיזור לחדרים מתחיל מה"מרכזיה" של יחידת המאייד אל המפזרים בחדרים,חשוב להתקין במקרים מסוימים תעלות פח שהם עדיפות על פני צינורות שרשורים ,אך במידה ואין אפשרות לתעלות, הצינורות השרשורים מספקים את הנדרש,חשוב לוודא שמפזרים "גרילים" ומרכזיה או שרשורים עומדים בתקנים ויכולים לשמש למטרה.

לבחירת מזגן חייגו 

צור קשר לבחירת מזגון

חזרה למדריכים מקצועיים

שתפו אותנוEmail this to someoneShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Tumblr