לפניכם מילון מושגים מענף מיזוג האוויר.

במידה ועולה שאלה נוספת, צרו עמנו קשר דרך הטופס משמאל.

לתאום פגישה ללא כל התחייבות צרו קשר
צרו קשר לייעוץ ותכנון של מערכת מיזוג האוויר


 אינוורטר

אינוורטר פירושו "ממיר", הכוונה לתהליך של המרה בין זרם חילופין (AC) לזרם ישר (DC). באמצעות המרה זו ניתן לווסת את ההספק החשמלי של מערכת המיזוג ולשלוט על תפוקת המזגן וצריכת החשמל שלו באופן משמעותי. מערכות האינוורטר יכולות לחסוך עד כ 30% בצריכת החשמל בהשוואה למערכת מיזוג רגילה.

למערכות האינוורטר ישנן יתרונות נוספים ביחס למערכות מיזוג רגילות : שקט יותר בהפעלה, שומר על יציבות טמפרטורה בחדר הממוזג, מיזוג מהיר יותר של חללים ואמינות רבה יותר. מערכות האינוורטר יקרות במעט ממערכות רגילות אך עם הסתכלות ארוכת טווח ניתן בהחלט להבין את הכדאיות שבקנייה.


מנוע vrfVRF

טכנולוגית (variable refrigeration volume) VRV הנה טכנולוגיה שעקרון פעולתה שינוי בתפוקה של המערכת. הטכנולוגיה החלה בפיתוח מערכות לחיסכון באנרגיה ביפן על ידי חברת DAIKIN כאשר טכנולוגיה זו מבוססת על יחידת חוץ אחת ומספר יחידות פנים ובתכנון מקסימאלי לחיסכון בהפעלה.

מערכות מיזוג בטכנולוגיית VRF מאפשרות חיבור יחידות קצה רבות למעבה חיצוני יחיד דבר החוסך עד כ 50% בצריכת החשמל לעומת מערכות מקבילות תוך כדאי חיסכון משמעותי במיקום יחידות העיבוי. להמשך קריאה (מערכת VRF)


מאייד נסתרמאייד ניסתר

מאייד ניסתר הינו יחידת קירור פנימית אשר ניתנת להסתרה בתוך ריהוט\ונישות הבית.

המאייד הניסתר עונה על הצורך של הסתרת המאייד ללא הנמכות תיקרה או קרניזים בלתי רצויים. לחץ לדוגמאות (מאייד נסתר).


צנרת גז

לכל מזגן מתחברים 2 צינורות גז, אחד מוביל קרר\נוזל, והשני מחזיר גז למדחס. קטרי הצנרת תלויים בתפוקת המזגן ובדרישות היצרן.


מערכת מולטי רב מאייד אינוורטרמערכת מולטי רב מאייד אינוורטר

מערכת מיזוג אוויר הכוללת יחידת עיבוי חיצונית אחת אשר יכולה להתחבר לעד 9 יחידות איוד פנימיות.

המערכת חכמה בצריכת החשמל ויודעת לשנות את תפוקת המערכת על פי דרישות היחידות הפנימיות שבתוך הבית. להמשך קריאה (מערכות מולטי אינוורטר)


חימום תת רצפתיחימום תת רצפתי באמצעות מערכת מיזוג אוויר אינוורטר (VRF)

החימום נעשה אמצעות מחליף חום אשר מותקן כאחד מיחידות הפנים של מערכת ה VRF  ומתחבר לצנרת מים המותקנת מתחת לריצוף הבית.

הצינורות מעבירים את החום לריצוף וכך נוצר החימום האולטימטיבי של כל חלל הבית בצורה שווה דרך הרצפה החום עולה ומתפזר בחלל הבית. להמשך קריאה (חימום תת רצפתי).


שתפו אותנוEmail this to someoneShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Tumblr