לאחר תכנון המזגנים המפוצלים שהעיקרון של המזגן המפוצל היה פיצול ל 2 יחידות ממזגן חלון או ממזגן יחידה אחת ,ולאחר שנושא זה הצליח ומלא אחר הציפיות עברו לשלב הבא והוא שימוש ביחידה חיצונית אחת "יחידת עיבוי" שיכולה לשרת מספר חללים אותם רוצים לקרר או לחמם.

מערכות מולטי אינוורטר

בתכנון היחידות האלה שקרויות מערכות מולטי או מזגנים רב מאיידים עבדו בתכנון בתחילה בצורה פשוטה.

ביחידת העיבוי תכננו מקום למספר מדחסים שהם הלב של המערכת לכל חלל דרוש ונצלו את החלקים המשותפים לכל מעגל קירור או חמום .

לדוגמא: אם במזגן מפוצל יש מדחס ,סוללה חיצונית ומנוע מאוורר .שיתפו את המנוע מאורר ותכננו את מעגלי הגז בסוללות לסוללת עיבוי אחת בה קיימים מספר מעגלים ,שאר החלקים המיועדים לקרר או לחמם את החללים נשארו וקיימים.

ביחידות האלה יש אומנם יתרונות כמו ניצול מקום ליחידת עיבוי אחת בלבד אך יש גם חסרונות כמו השבתה של כל היחידות הפנימיות במקרה של תקלה באחד מיחידות הפנים.

לפני מספר שנים נכנסה טכנולוגית האינוונטר שפתרה לנו את בעיית הגודל של יחידת החוץ כאשר לב המערכת "מדחס" הוא אחד ביחידות קטנות וכך יש למערכת כזו יכולת חסכון גם במקום וגם בהוצאות החשמל השוטפות.

טכנולוגיה זו מספקת את היתרונות הדרושים לקירור וחימום רב מערכתי

נכון שהחיסרון שוב בא לידי ביטוי בעת תקלה ביחידה אחת שגורמת להשפעה על כל המערכת אך יש לשקול את שאר היתרונות לעומתה.

מגוון היחידות והיצרנים במערכות אלה גדול ,והחידות הפנימיות מתחילות בתפוקות קטנות לחללים קטנים ועד לחללים גדולים .ניתן לקבל יחידות עילית,ריצפתית ,נסתרת ,יחידות מסוג קסטה .יחידות גלויות ויחידות נסתרות עם תכנון מתאים.
חשוב לוודא אורכי צנרת וגובה בין היחידות ורצוי להיוועץ עם יועץ מוסמך או לקבל המלצות של החברות היבואניות ואו היצרניות.

חזרה למדריכים מקצועיים

שתפו אותנוEmail this to someoneShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Tumblr