תחום מיזוג האויר הנו תחום מגוון שכולל בתוכו מספר שיטות לקירור וחימום, מעבר לתכנון וייצור המכונות לקירור וחימום יש סוגים שונים של חומרי הקרר ( אותם חומרים שמהווים את תהליך הקירור ) לדוגמא : גז 410, 407,134 ואחרים.

מערכות מיזוג תעשייתיותישנם מערכות לקירור שנקראות התפשטות ישירה בהן הגז של היחידות עובר מיחידות העיבוי ליחידות האיוד באופן ישיר. מערכות אלה נקראות DX direct expansion . לא משנה מה גודלן של היחידות אם הם בתא אחד או מפוצלות אבל כל עוד הן שומרות על שיטת ההתפשטות הישירה הן נמנות על הקבוצה הזו. אחד הנושאים או המגבלות בנושא זה הנו אורך הצנרת המקשרת בין יחידת פנים לחוץ ועיקר השימוש של היחידות הוא במבני תעשייה גדולים אולמות וחללים גדולים.
 
מערכות אחרות שקיימות הנם מערכות מקוררות מים, המשמעות הנה שגז קירור או קרר כפי שהוא מכונה זורם בסוללת עיבוי והקירור ליחידות הפנימיות ממנו הוא בתהליך קירור של צנרת מיים. כאן גם באים רכיבים נוספים כמו מגדלי קירור משאבות ועוד. מרחקי הצנרות יכולים להיות ארוכים, ואיכות היחידות הנם גבוהה.
מכונות אלה מקצועיות ברמה גבוהה ומחייבות תכנון הנדסי. השם המקצועי שניתן ליחידות העיבוי הוא צ'ילר. ויחידות פנימיות פן קויל.
 
בנוסף משתמשים במונח מרכז אנרגיה בו כל מערכת הצילרים נמצאת במקום מוגדר ומהם אל היחידות הפנימיות. ניתן למצוא מערכות כאלה בבתי חולים, בנקים, בנייני משרדים קניונים אולמות ועוד.
 

חזרה למדריכים מקצועיים

שתפו אותנוEmail this to someoneShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Tumblr